Årets sidste tur med skizofreniforeningen

Træ med lys i Tivoli Friheden

Årets sidste tur med skizofreniforeningen gik til Tivoli Friheden i Århus.

I årets løb har vi arrangeret ture i det kongelige Teater, Tivoli i København, Amalienborg museet, gåturen ”Ud i det Frie” ved Femøren med efterfølgende middag. Tur i Odense med sejltur langs Odense å, Mønsted Kalkgruber, Ree dyrepark og altså året sidste tur, som gik til Tivoli Friheden. Vi har haft nogle herlige ture/udflugter med i alt 158 af vores medlemmer.

Vi vil sige tak til alle, der har vist interesse for foreningen og vores arrangementer, vi håber at se mange af jer igen i 2023, hvor vi vil
indbyde jer til nye oplevelser.

Her er et billede fra årets sidste arrangement i Tivoli Friheden.

Træ med jul i Tivoli Friheden

I ønskes alle en glædelig jul samt et godt nytår.
På vegne af bestyrelsen
Hans-Jørgen Dalager.