Glædelig jul og godt nytår!

Træ med lys i Tivoli Friheden

Skizofreniforeningen ønsker alle en glædelig jul samt et godt nytår. 

Tak til alle dem vi mødte til vores arrangementer i 2023. 

Vi vil sige tak til alle, der har vist interesse for foreningen og vores arrangementer, vi håber at se mange af jer igen i 2024 . Vi vil fortsat arbejde for bedre vilkår for alle, der har eller lever som pårørende til en med skizofreni. 

Vi har haft nogle herlige ture/udflugter med vores medlemmer i årets løb. 

Vi har været i Frederiksberg have og set verdens balletten,været i Aveny Teatret og set Alice i  eventyr land, været på Mormors stue i Kolding og været til kulturnat og besøgt Riddersalen,hvor vi  snakkede med Daimi. 

Her er et billede fra et af vores arrangementer  

I ønskes alle en glædelig jul samt et godt nytår. 

På vegne af bestyrelsen 

Hans-Jørgen Dalager.